Slovensko a Sloveni
Prezerať časť fóra môžete dočasne aj bez registrácie.

BEZ REGISTRÁCIE NEVIDÍTE VŠETKY PRÍSPEVKY ANI CELÚ DISKUSIU

Najnovšia diskusia
» Ariáni a ariánstvo na Slovensku a v Európe
Today at 2:58 pm pre igor1235

» Magnae Moraviae Fontes Historici
St február 21, 2018 6:44 pm pre Amin

» Prečo obyvatelia Slovenska sú Slováci a nie Sloveni ?
St február 21, 2018 4:32 pm pre igor1235

» Wogastisburg = Vogburg = Trenčín ?
Ut február 20, 2018 6:43 am pre Svetomír

» Pikoška od bratov Čechov
Po február 19, 2018 10:38 pm pre Amin

» MAPY STARÉHO SLOVENSKA
Po február 19, 2018 9:23 pm pre igor1235

» Rimania na Slovensku I diel
Po február 19, 2018 7:52 pm pre Amin

» Rimania na Slovensku III diel
Po február 19, 2018 10:03 am pre igor1235

» Názvy slovenských riek – hydronymá
So február 17, 2018 9:24 pm pre Amin

» Sťažnosť na našich historikov pánovi Sasinkovi
So február 17, 2018 8:47 pm pre Amin

» Kostol v Boldogu a hrobka Quintia Attilia
Po február 12, 2018 12:07 pm pre Jas

» Avarské pamiatky na Slovensku
Ne február 11, 2018 8:08 am pre Svetomír

Ariánstvo zaznamenané v erboch miest a dedín?

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down

Ariánstvo zaznamenané v erboch miest a dedín?

Odoslať pre Svetomír za Ut január 30, 2018 7:20 pm

Pri svojej práci v hľadaní našich dejín zbieram k sebe čriepky, ktoré našťastie ostali roztrúsené po našich dedinách, len ich treba prácne zbierať. Takzvane nevedecky. Ale nie je to zakázané. Našťastie. Vedci robia pre vedcov, my robíme pre ľudí  Smile . Oni sú za to platení, my utrácame svoje. Oni porovnávajú aj neporovnateľné, aby vyniesli síce pre nás neprijateľný, ale vedecký ortieľ, my tušíme pravdu úplne inak. Tak po gadžovsky, dedinským rozumom, ale rozumieme tomu viacerí (bojím sa napísať všetci).
     Pozývam vás do spoločného hľadania toho, čo mi teraz život ponúkol.  Už som do diskusie dal správu, že erb mesta Trenčín sa akosi nápadne podobá na erb Turčianskeho Jasena. Nie súčasného, ale toho, ktorý je na kupole prastarého kostolíka. Povedal som si, pozriem erby všetkých miest a dedín Slovenska. Predstavte si, že som našiel ďalších 7 dedín s podobným erbom. Potom som si pozrel aj Čechy a zasa osem rovnakých, veľmi podobných erbov. Všetky spája baránok boží a ariánske insígnie, prípadne meč. Neprekvapilo ma, že najviac ich je okolo Prešova. Predsa práve odtiaľ sa veľká časť ariánov – Vandalov vo veľkej 150 ročnej vojne s Rímom.  Pretože neboli ochotní platiť cirkevné dane (a ich presvedčenie nebolo kóšer pre RKC) odišli na západ s konečným cieľom dobiť Rím. Vieme, ža sa to stalo r. 406, toho istého roku ich chceli zastaviť Frankovia na rieke Lippe (celkom nemecký názov) za Rímske peniaze, ale Vandali im dali na frak spolu s Alánmi a Gótmi, založili Vandalúziu, Gottlandiu (Katalániu) a Gallíciu, no a ešte Suébi medzi nimi Suébiu v dnešnom Portugalsku. Pokračovali cez Suez do Afriky, opanovali Kartágo a odtiaľ opanovali Baleáry a spustošili konečne Rím r. 455.
    Na túto dobu nám nezostalo vďaka totálnej likvidácii ariánov ohňom a mečom ako odveta za Rím v celej strednej a východnej Európe takmer žiadnych stôp. Len vďaka obrovskej nenávisti zabudovali RKC zopár kameňov s ariánskymi krížmi, svargami a pod do stien kostolov a to na kant, aby bolo jasné, že ariánstvo je definitívne po smrti a panuje tu RKC. Ešteže nenávisť a radosť z víťazstva. Inak by sa nám nezachovali ani tie kamene. Dôkazy som poskytol v článku o Rimanoch na Slovensku diel I. Okrem toho z ariánskych krstiteľníc urobili nové kostoly spravidla tak, že zbúrali polovicu a pripojili k nim tzv. lode kostolov a do dejín kostola napísali rok, kedy sa to stalo a tieto letopočty sa udávajú ako oficiálne postavenie kostola. Minulosť sa zamietla pod koberec. Každý sprievodca v kostole vám povie, že apsida je pripojená k lodi víťazným oblúkom. My už vieme prečo víťazný. Pretože inak slovo víťazný v kostole nemá čo robiť. Majme toto na pamäti, keď vojdeme niekde do kostola, najmä vtedy, ak kostol je nejako podozrivo inakší, ako jeho apsida.
    Ale nie o kostoloch tento krát. Hoci vďaka tomuto bádaniu som prišiel zákonite k erbom. Ponúkam vám osem erbov zo Slovenska a sedem z Čiech. Zatiaľ som len začal pátrať v Poľsku, očakával som, že najmä v Sliezsku budem úspešný, lenže Poľsko asi nemá tak pekne spracované erby (herby), ako my a je to veľmi prácne. Našiel som len jeden na severe Poľska. Tak nech sa páči, odrazíme sa v Trenčíne:

Kostol Turčianske Jaseno
Jednoznačný rovnoramenný kríž na meči s bojovou zástavou

Pečať mesta Trenčín z r. 1381

Pečať mesta Trenčín 16. storočie, ďakujem Stanovi TN

Terajší erb Trenčína. Kríže museli na príkaz komunistov zmiznúť

Želmanovce okr. Prešov

Zvolenská Slatina

Župčany okr. Prešov

Slatina okr. Levice

Podhradík okr. Prešov

Štefanovce okr. Prešov

Chtelnica okr. Piešťany

Malženice okr. Trnava

Jalovec prišiel v socializme o kríž ako Trenčín

Pača okr. Rožňava

Česká republika

Trebešov okr. Rychnov nad Kněžnou

Markvartice okr. Třebíč

Slušovice

Perálec okr. Chrudim

Český Jiřetín, Severné Čechy

Jankovice okr. Kroměříž

Česká Metuje, Slezsko

Poľsko

Litzbarka, Warminskiego

Len odhadnem, čo nám tieto, najmä erb z Turčianskeho Jasena hovorí: Nesiahni mi na moju vieru, lebo ťa mečom skolem. Ale inak som ako baránok. Samozrejme, fantazírujem. Tak, po dedinsky. Však sa mýlim?

Svetomír
Kandidát na Veľmajstra
Kandidát na Veľmajstra

Počet príspevkov : 751

Návrat hore Goto down

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.