Slovensko a Sloveni
Prezerať časť fóra môžete dočasne aj bez registrácie.

BEZ REGISTRÁCIE NEVIDÍTE VŠETKY PRÍSPEVKY ANI CELÚ DISKUSIU

Najnovšia diskusia
» Germáni a Slovania. Kto sme? Kto boli oni?
Today at 9:12 am pre Svetomír

» Ariáni a ariánstvo na Slovensku a v Európe
Today at 8:55 am pre Svetomír

» Avari a vznik 1. kniežatstva Slovenov v Panonii
Št apríl 19, 2018 6:56 am pre walibuk

» Svätopluk – vzostup a pád ríše.
St apríl 18, 2018 3:35 pm pre Anonymný

» Veľkomoravské záhady Milan Ferko
Po apríl 16, 2018 8:09 pm pre walibuk

» Trenčín - nevýslovná pevnosť Považia
So apríl 14, 2018 9:02 pm pre walibuk

» Sloveni, Slovenky, Slovensko, Slovenija, slovenčina
St apríl 11, 2018 1:32 pm pre igor1235

» Pôvod Slovanov
Po apríl 09, 2018 11:33 am pre igor1235

» História a politika
Pi apríl 06, 2018 1:58 am pre Vlado

» PRAVIDLA MODERÁCIE A DISKUSIE
Pi marec 16, 2018 1:13 pm pre Amin

» Velká Morava v súvislostiach podla prameňov
Po marec 12, 2018 4:07 pm pre igor1235

» Rimania na Slovensku III diel
Po marec 12, 2018 5:34 am pre Svetomír

Timura....

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down

Timura

Odoslať pre Svetomír za Pi máj 05, 2017 8:42 am

Doporučujem prednášku Viktora Timuru https://www.youtube.com/watch?v=WyXGYrtwu3I
Myslím, že Timura posunul naše vedomie omnoho ďalej, ako OC.
To, že prednáška sa konala na chodbe schodišťa Ponitrianskeho múzea si v hlave utraste, ako chcete. :-). Je to prešovčan, ktorý má svoju cestu a jasný prínos do histórie. Aj napriek tomu, že bol vojakom z povolania, teda amatér vo filozofii, historiografii.
Svetomír
Kandidát na Veľmajstra
Kandidát na Veľmajstra

Počet príspevkov : 785

Návrat hore Goto down

Timura

Odoslať pre walibuk za Pi máj 05, 2017 7:41 pm

Vypočul som si a moja otázka je, čím posunul naše vedenie o mnoho ďalej?

Neviem či bol vojak s povolania, ale má titul PhDr a CSc, sám o sebe tvrdí že je filozof a kulturológ, nie je historik a zaoberá sa filozofiou dejín. Filozofia dejín.

V jeho dlhej a zmetočnej prednáške mal len dve pravdivé tvrdenia a to že indoeurópania neexistujú, ani indoeurópsky jazyk a o Podunajskej kultúre. Pardon, ešte tretia informácia, kedy skončila doba ladová.  Odporúčam sledovať v jeho reči časovú líniu vývoja človeka a kedy začal človek rozprávať, kedy začal mať vedomie na dnešnej úrovni a potom zataví, že na Ruských rovinách sa našla kultúra stará 375 tisíc rokov, ďalšiu menuje len púhych 40 tisíc rokov. Veselo pôsobí aj nájdenie pozostatkov európskeho typu človeka v Ohňovej zemi, na samotnom juhu Južnej Ameriky staré 36 tisíc rokov, čo mal byť jeden z hlavných dôkazov, že zisťovanie šírenia ludstva podla Y DNA je nemožné.
walibuk
Kandidát na Majstra
Kandidát na Majstra

Počet príspevkov : 470

Návrat hore Goto down

Timura

Odoslať pre walibuk za Pi máj 05, 2017 10:47 pm

Lahšie je prečítať bibliu ako Timurovu knihu. Roztržitý mohol byť, ale to že trepe, nezmysly, to sa nedá okecať. Odkial vie že Pelasgovia prišli 3500 rokov p.r.n.l na územie dnešného Grécka?  Ešte raz, tritisícpäťsto rokov pred kristom, čo sa s tej doby nevyhrabe zo zeme, to nie je, samozrejme okrem záznamov v našej DNA. S tými 375 tisíc rokmi ma dorazil, veď to je dávno pred vznikom Homo Sapiens a ešte k tomu na Ruských rovinách, keby aspoň tvrdil že na Kaukaze, čo by bolo v súlade s "jeho" teóriou, že človek vznikol tam a nie v Afrike. Jeho myšlienky boli zastaralé ešte skôr, ako začal písať svoju knihu a nič na tom nezmení jeho okluka, že píše o filozofii dejín. Podla mňa nepíše.
walibuk
Kandidát na Majstra
Kandidát na Majstra

Návrat hore Goto down

Timura

Odoslať pre Svetomír za So máj 06, 2017 7:48 am

Myslím, že znevažovať Timuru kvôli brebtu by sa nemalo, walibuk. Napriek Tvojej konštatácii doporučujem jeho dielo aspoň prelistovať. Timura si vážnosť zaslúži. Aj keď som našiel niektoré veci, s ktorými nesúhlasím. Ale to ak chceme, nájdeme aj u iných autorov. Sme na ceste hľadania pravdy, nikto nie je v cieli.
Svetomír
Kandidát na Veľmajstra
Kandidát na Veľmajstra

Počet príspevkov : 785

Návrat hore Goto down

Timura

Odoslať pre Lesmir za So máj 06, 2017 5:37 pm

Walibuk, odporúčam prečítať. Bukvice mali Slovania už pred štvrťmiliónom rokov a priviezli si ich na kozmickej lodi zo Síria. Na vašom mieste by som sa z toho nesmial, to je ako keby ste sa vysmieval Židom za ich tvrdenie, že im Izrael daroval pánboh. A to by už určite zaváňalo antisemitizmom. A antisemitizmus je predsa trestný podľa toho istého paragrafu, ktorý by sa mohol, keby sa chcelo, vztiahnuť aj na pochybovanie o bukviciach zo Síria. Okrem toho, keď pozriete na tričko toho autora, smiech vás celkom určite prejde.
https://www.youtube.com/watch?v=b8afv4Rg9NA plus komentáre.

Kultúra Vinča je veľmi zaujímavá, z možnosti jej existencie by sa zasa celkom nedávno vysmievali archeológovia a iní. To o Féničanoch od ktorých sme vraj naučili písať je podľa toho len rozprávka. Je jasné, že civilizácie sú oveľa staršie, ako sa traduje medzi vedcami už od stredoveku.

Žiaľ, Oskar nič nevystihol, len vykradol internet a preto sa nikto seriózny do jeho knihy nepozrie a ak pozrie, po pár stránkach ju navždy odloží. Preto nikto študovaný nič podľa akože jeho knihy študovať nebude. Súhlasím s Okoloidúcim, že tá kniha nie je určená pre inteligentných ľudí. OC jednoducho využil voľný priestor na trhu pre inú cieľovú skupinu. Jeden predáva to, iný zasa iné.... nič viacej tam netreba hľadať. Okrem iného, SAVáci tiež opisujú a píšu somariny, ktoré nemajú zámer vedecky informovať, ale len ideologicky dezinformovať a tvária sa tiež pritom ako majitelia pravdy.

K Timurovi – to je už skutočne seriózna práca. Žiaľ, napísal ju ako učebnicu, to oskarovci nezvládnu prečítať. Keby tú knihu napísal v duchu Slovanov z močiarov, tlieskala by mu celá SAV. Ak mal autor na prednáške nejaký brept, tak tým sa netreba vôbec zaoberať. Nie je herec.
Lesmir
Dopisovateľ
Dopisovateľ

Počet príspevkov : 29

Návrat hore Goto down

Timura

Odoslať pre Lesmir za So máj 06, 2017 5:39 pm

walibuk napísal:Lahšie je prečítať bibliu ako Timurovu knihu. Roztržitý mohol byť, ale to že trepe, nezmysly, to sa nedá okecať. Odkial vie že Pelasgovia prišli 3500 rokov p.r.n.l na územie dnešného Grécka?  Ešte raz, tritisícpäťsto rokov pred kristom, čo sa s tej doby nevyhrabe zo zeme, to nie je, samozrejme okrem záznamov v našej DNA. S tými 375 tisíc rokmi ma dorazil, veď to je dávno pred vznikom Homo Sapiens a ešte k tomu na Ruských rovinách, keby aspoň tvrdil že na Kaukaze, čo by bolo v súlade s "jeho" teóriou, že človek vznikol tam a nie v Afrike. Jeho myšlienky boli zastaralé ešte skôr, ako začal písať svoju knihu a nič na tom nezmení jeho okluka, že píše o filozofii dejín. Podla mňa nepíše.

Nejdem debatovať o tom, kedy prišli Pelasgovia na územie Grécka, ale viem, že v archeológii je isté datovanie príchodu rôznych kmeňov na územie Grécka. Najskôr to má od nich.
Lesmir
Dopisovateľ
Dopisovateľ

Počet príspevkov : 29

Návrat hore Goto down

Timura

Odoslať pre walibuk za Po máj 08, 2017 11:19 pm

Lesmír, Svetomír, to nie sú brepty, čoho sa dopúšťa Timura. Nebagatelizujte to. On má zásadné rozpory sám voči sebe vo svojich tvrdeniach. Jeho knihu som si kúpil a ČÍTAL som ju, preto si dovolím vrdiť, že biblia sa číta lahšie. Pre mňa je nepresvedčivý a po zhliadnutí toho videa som si svoj názor len utvrdil. Nie OC, ale on je ten ktorý zhromaždil všetko, čo sa kde len šuchlo na internete. Ako som už dávnejšie napísal, vďaka mu buď za to.
walibuk
Kandidát na Majstra
Kandidát na Majstra

Návrat hore Goto down

Timura

Odoslať pre walibuk za Ut máj 09, 2017 4:18 pm

Prečo, z akého dôvodu by som mal byť voči nemu zaujatý? Nepoznám ho, nikdy som ho nevidel, kúpil som si jeho knihu a teraz som si vypočul a videl nahrávku z prednášky. To je všetko. A stačilo. Odporúčam Ti, aby si Ty zobral v úvahu moje argumenty týkajúce sa jeho prednášky a prípadne si aj niečo prečítal na wiki, alebo zobral do rúk nejakú obsiahlejšiu publikáciu. Odporúčam Príbeh evoluce, zdraví a nemoci lidského tela od Daniela E. Liebrmana, alebo Puvod človeka - Ilustrovaná historie lidské evoluce od Douglasa Palmera, / obe knihy sú v Českom jazyku/ .
walibuk
Kandidát na Majstra
Kandidát na Majstra

Návrat hore Goto down

Timura....

Odoslať pre walibuk za Št máj 11, 2017 9:50 pm

Nechce sa mi tu prázdnu slamu mlátiť, teda učene povedané filozofovať, ja som sa k p. Timurovi vyjadril, ostatní sa vyjadrili ku mne, to hádam aj stačí.
Zaujala ma táto Vaša veta: Nespochybňujem genetické výskumy, spochybňujem ich výklady. To sú dve podstatne rozdielne veci. Spochybňujem tie výklady už z princípu.

Skúste to prosím rozviesť podrobnejšie. Ak sa Vám chce.
walibuk
Kandidát na Majstra
Kandidát na Majstra

Návrat hore Goto down

Re: Timura....

Odoslať pre Amin za Ne jún 11, 2017 12:39 pm

Timura

walibuk za St 10 máj 2017 - 18:13
Toto je podla Vás zaujatosť???

Objavitel zamlčanej histórie aby mohol tvrdiť svoje vlastné, ničím nepodložené teórie, najprv spochybní možnosti serióznej vedy - genetiky prispieť k poznaniu dejín ludstva a potom za pomoci poloprávd konštruuje svoje vízie, jednoducho si filozofuje. Genetici dokážu za pomoci rozboru vzorky ludskej DNA s absolútnou istotou určiť jednotlivca, takže táto metóda sa na celom svete, od USA cez Rusko až po Pobrežie slonoviny uznáva ako súdny dôkaz. To je neodškriepitelné a tak sa potom podsúvajú falošné stopy. Zločinec sa snaží zavliecť na miesto činu cudziu DNA a pán Timura bude tvrdiť, že pred 36000 rokmi už bol v Ohňovej zemi človek Európskeho - Kaukazského  typu.
Timura môže mať pravdu, že človek okrem Afriky vznikol aj na Kaukaze, či niekde inde, ale to by sa musela nájsť vzorka DNA dnes žijúceho človeka, ktorého genetický kód by nesmeroval do Afriky. To sa môže stať, ale nestalo sa. Pán Timura vychádza z predpokladu, že Homo Sapiens vznikol vývojom z Homo Erektus mimo Afriku, čo je jedna zo starších teórií o vzniku Homo Sapiens, ale dnes v časoch vyspelej genetiky takéto tvrdenia nie sú opodstatnené.
Jeho vystúpenie - prednáška v Nitrianskom múzeu je plné takýchto tvrdení, spomenul som ich v predchádzajúcich príspevkoch. Takže skúste reagovať prosím konkrétne a nie mňa obviňovať zo zaujatosti.

walibuk napísal:
   Toto je podla Vás zaujatosť???

Objavitel zamlčanej histórie aby mohol tvrdiť svoje vlastné, ničím nepodložené teórie, najprv spochybní možnosti serióznej vedy - genetiky prispieť k poznaniu dejín ludstva a potom za pomoci poloprávd konštruuje svoje vízie, jednoducho si filozofuje. Genetici dokážu za pomoci rozboru vzorky ludskej DNA s absolútnou istotou určiť jednotlivca, takže táto metóda sa na celom svete, od USA cez Rusko až po Pobrežie slonoviny uznáva ako súdny dôkaz. To je neodškriepitelné a tak sa potom podsúvajú falošné stopy. Zločinec sa snaží zavliecť na miesto činu cudziu DNA a pán Timura bude tvrdiť, že pred 36000 rokmi už bol v Ohňovej zemi človek Európskeho - Kaukazského  typu.
   Timura môže mať pravdu, že človek okrem Afriky vznikol aj na Kaukaze, či niekde inde, ale to by sa musela nájsť vzorka DNA dnes žijúceho človeka, ktorého genetický kód by nesmeroval do Afriky. To sa môže stať, ale nestalo sa. Pán Timura vychádza z predpokladu, že Homo Sapiens vznikol vývojom z Homo Erektus mimo Afriku, čo je jedna zo starších teórií o vzniku Homo Sapiens, ale dnes v časoch vyspelej genetiky takéto tvrdenia nie sú opodstatnené.
   Jeho vystúpenie - prednáška v Nitrianskom múzeu je plné takýchto tvrdení, spomenul som ich v predchádzajúcich príspevkoch. Takže skúste reagovať prosím konkrétne a nie mňa obviňovať zo zaujatosti.

Ale výklad, že človek vznikol v Afrike je len teória. Neznamená, že je to pravda. Je potrebné si pozrieť aj iné teórie a kritiku teórie "VON z AFRIKY". Argumenty sa dajú vyložiť aj  opačne.. napr. že do Afriky sa zatúlal len jeden kmeň a  ten sa tam rozmnožil. Nie je všetko tak jasné ako sa to javí tým, ktorí veria len jednej teórii. Táto teória, aj teórie proti nej, sú často vykladané ideologicky tými, pre ktorých je dôležitejšie, či černosi vybledli alebo belosi vytmavli... ako dopátranie sa skutočnosti. Ohňová zem nás pre zmenu vedie do Antarktídy.  A kto vie, čo je tam všetko pod ľadom. Podobne je to aj s vyspelou genetikou. Jedna vec sú výsledky výskumu a celkom iná je vec ako si ich vyložíme. Slepo veriť sa nevypláca.

K p. Timurovi a jeho prednáške "na chodbe". Neviem posúdiť, lebo neviem, kde robí tamojšie múzeum obvykle prednášky, či to mal byť postoj, alebo je to vhodné miesto, alebo si len myslia, že je to vhodné miesto. Ak by to bol postoj, bola by to úbohosť zo strany usporiadateľa a neslušnosť voči všetkým účastníkom na prednáške. To, dúfajme, že tak nebolo.
Amin
Kandidát na Majstra
Kandidát na Majstra

Počet príspevkov : 454

http://sloveni.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Re: Timura....

Odoslať pre Sponsored content

Sponsored content

Návrat hore Goto down

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore

Povolenie tohoto fóra: