Slovensko a Sloveni
Prezerať časť fóra môžete dočasne aj bez registrácie.

BEZ REGISTRÁCIE NEVIDÍTE VŠETKY PRÍSPEVKY ANI CELÚ DISKUSIU

REGISTRÁCIA NOVÝCH ČLENOV JE OBNOVENÁ

Ak máte problém s registráciou, môžete sa prihlásiť cez Facebook - kliknite na TOPIC´IT

Cesta do rannej histórii Slovákov

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down

Cesta do rannej histórii Slovákov

Odoslať pre walibuk za Pi september 01, 2017 9:08 am

Dávam do pozornosti túto web stránku, ktorá na mňa velmi zapôsobila, aj keď sa so všetkým tam nestotožňujem.
walibuk
Majster

Počet príspevkov : 486
Členom fóra od : 15.03.2016

Návrat hore Goto down

Re : Cesta do rannej histórie Slovákov

Odoslať pre igor1235 za So september 02, 2017 10:46 pm

igor1235
Majster

Počet príspevkov : 399
Členom fóra od : 09.05.2015

Návrat hore Goto down

Re: Cesta do rannej histórii Slovákov

Odoslať pre walibuk za Ne september 03, 2017 4:09 pm

Ktorí Češi to už vedia, myslíš že všetci? A čo vlastne vedia?
walibuk
Majster

Návrat hore Goto down

Re : Cesta do ranej histórie Slovákov

Odoslať pre igor1235 za Ne september 03, 2017 8:44 pm

walibuk napísal:Ktorí Češi to už vedia, myslíš že všetci? A čo vlastne vedia?
Narážam na fakt, že Základné kamene našej svojbytnosti p. Chreňo uviedol na českom webe skôr ako titul pod názvom Cesta do ranej histórie Slovákov s totožným obsahom (Základné kamene ... ), ktorý som našiel na webe :
http://www.pater-gabriel.eu/historia-slovenska/cesta-do-ranej-historie-slovakov/ ... preto predpokladám, že Češi na českom webe to mohli čítať, čo je fajn.
V časti Rozloha Svätoplukovej Moravy sa hovorí : "Svätopluk pričlenil Panóniu od roku 884 k svojmu moravskému kráľovstvu až po rieku Drávu, a názov Morava sa začal používať i pre toto územie.... Ak berieme Panóniu ako rímsku provinciu tak Panónia (lat. Pannonia) bola medzi stredným Dunajom a Sávou, zriadená za cisára Augusta v rokoch 6 - 9 po tzv. panónskom povstaní (územie budúcej provincie bolo dobyté už 12 - 9 pred Kr.). Ak je tomu tak, tak existovali dve Moravy nie iba jedna ... tá teraz už iba Česká
igor1235
Majster

Návrat hore Goto down

Odoslať pre walibuk za Ne september 03, 2017 8:53 pm

Nikdy som nepočul a ani nikde nečítal, že by sa v čase Velkej Moravy obyvatelstvo na území dnešných Čiech nazývalo Čechmi, mám za to, že sa o nich písalo ako o Boemanoch. Igor1235, či dakkto iný, máte nejakú vedomosť, kde je uvedené že sa už v 9. - 10. storočí nazývali Čechmi?
walibuk
Majster

Návrat hore Goto down

Re : Cesta do ranej histórie Slovákov

Odoslať pre igor1235 za Ne september 03, 2017 9:07 pm

walibuk napísal:Nikdy som nepočul a ani nikde nečítal, že by sa v čase Velkej Moravy obyvatelstvo na území dnešných Čiech nazývalo Čechmi, mám za to, že sa o nich písalo ako o Boemanoch. Igor1235, či dakkto iný, máte nejakú vedomosť, kde je uvedené že sa už v 9. - 10. storočí nazývali Čechmi?

Walibuk, samozrejme Boii, Boemani či  Bohemani ... teraz Češi, totožnosť nepopierajú. Dokonca p. Chreňo hneď v druhom titule hovorí o Čechoch : Vzťah Svätopluka a starej Moravy k Čechom a k českému územiu.... Na druhej strane, my sme " zožrali " aj politicky takmer všetko čo nám o našej histórii susedia z Maďarska, Čiech či Poľska predkladali, dokonca lúpili aj naše movitosti, ako vtedy bežný prejav mocenského zápasu, sily a nadvlády. Paradoxne Sloveni cez meno Tót, Uhor sa uspokojili s ďaľším menom Slovák s umelým podtónom Slovien - Slověn s významom Slovan ... a takmer sme sa z histórie stratili Smile
igor1235
Majster

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Sponsored content

Sponsored content

Návrat hore Goto down

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore

Povolenie tohoto fóra: