Slovensko a Sloveni
Prezerať časť fóra môžete dočasne aj bez registrácie.

BEZ REGISTRÁCIE NEVIDÍTE VŠETKY PRÍSPEVKY ANI CELÚ DISKUSIU

REGISTRÁCIA NOVÝCH ČLENOV JE OBNOVENÁ

Ak máte problém s registráciou, môžete sa prihlásiť cez Facebook - kliknite na TOPIC´IT

Slovensko a Sloveni
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Najnovšia diskusia
» Velká Morava v súvislostiach podla prameňov
Arpádovci boli Slovania EmptyPi január 15, 2021 1:25 pm pre igor1235

» Najnovšie archeologické výskumy na Slovensku
Arpádovci boli Slovania EmptyUt december 29, 2020 6:00 pm pre igor1235

» Kračún, Koleda, Koľada, Gody, Štedrý večer, Vianoce - oslava zimného slnovratu
Arpádovci boli Slovania EmptyUt december 22, 2020 12:50 pm pre igor1235

» Ako sa tvorí história
Arpádovci boli Slovania EmptyUt október 13, 2020 5:51 pm pre igor1235

» Co je Država
Arpádovci boli Slovania EmptyŠt august 06, 2020 11:34 am pre igor1235

» Záhada nápisu na Velestúre
Arpádovci boli Slovania EmptyPo júl 20, 2020 8:42 am pre TherioN

» Sloveni, Slovenky, Slovensko, Slovenija, slovenčina, slovenský, slovenská, slovenské
Arpádovci boli Slovania EmptyPo apríl 27, 2020 1:16 pm pre igor1235

» Svuentiepolco Rex Sclavorum et Hungarorum, teda Kráľ Starých Slovákov a Maďarov.
Arpádovci boli Slovania EmptySt apríl 01, 2020 7:51 pm pre ifuri

» MAPY STARÉHO SLOVENSKA
Arpádovci boli Slovania EmptyUt január 07, 2020 1:52 pm pre igor1235

» Pôvod človeka
Arpádovci boli Slovania EmptyUt november 19, 2019 7:50 pm pre Adam

» Pôvod Slovanov z pohľadu západných genetikov
Arpádovci boli Slovania EmptyŠt júl 11, 2019 7:09 am pre walibuk

» Ako sa bojovalo
Arpádovci boli Slovania EmptyUt jún 04, 2019 11:37 am pre igor1235


Arpádovci boli Slovania

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre walibuk za St február 28, 2018 11:34 pm

Maďarský historici spolu so svojimi Nemeckými kolegami nezvratne preukázali, že Belo III mal Y DNA slovanskú R1a. Informáciu o tom priniesol Slovenský rozhlas a jeho spravodajca z Budapešti Gregor Martin Papuček na základe informácií z maďarskej tlače.
Je to senzačná správa, pretože Belo III bol Arpádovec po mužskej línii a to nepretržitej. Muži majú Y-DNA, na ktorú ich matky nemajú žiaden vplyv, môže sa dediť  len po svojom otcovi, teda len a výhradne v mužskej línii. To znamená že všetci predkovia Belu III v mužskej línii mali slovanskú R1a Y DNA. Chápete o čo tu ide? Znamená to že starý Arpád, Zoltán, Takšoň a aj Gejza bratovrah a jeho syn Vajko, zvaný Štefan I Velký /zlodej/ mali Slovanskú Y DNA R1a. Teraz neviem či mám skríknuť Maďari kde ste, alebo Maďari, ste naši bratia aj keď nechcete.

oprava, v nadšení som v prvej vete omylom napísal Gejza namiesto Belo.


Naposledy upravil walibuk dňa Št marec 01, 2018 2:37 pm, celkom upravené 1 krát.
walibuk
walibuk
Majster

Počet príspevkov : 487
Členom fóra od : 15.03.2016

Návrat hore Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Re : Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre igor1235 za Št marec 01, 2018 12:10 pm

walibuk napísal:Maďarský historici spolu so svojimi Nemeckými kolegami nezvratne preukázali, že Gejza III mal Y DNA slovanskú R1a. Informáciu o tom priniesol Slovenský rozhlas a jeho spravodajca z Budapešti Gregor Martin Papuček na základe informácií z maďarskej tlače.
Je to senzačná správa, pretože Belo III bol Arpádovec po mužskej línii a to nepretržitej. Muži majú Y-DNA, na ktorú ich matky nemajú žiaden vplyv, môže sa dediť  len po svojom otcovi, teda len a výhradne v mužskej línii. To znamená že všetci predkovia Belu III v mužskej línii mali slovanskú R1a Y DNA. Chápete o čo tu ide? Znamená to že starý Arpád, Zoltán, Takšoň a aj Gejza bratovrah a jeho syn Vajko, zvaný Štefan I Velký /zlodej/ mali Slovanskú Y DNA R1a. Teraz neviem či mám skríknuť Maďari kde ste, alebo Maďari, ste naši bratia aj keď nechcete.

walibuk samozrejme, ak je to pravda, potom to čo hovorí Wiki v časti Dejiny Arpádovcov
https://sk.wikipedia.org/wiki/Arp%C3%A1dovci
že Arpádovci vymreli v 1301 roku
bude vysvetlením výskumu Sforzu, prečo Maďari majú stále tie slovensko - slovanské gény ... a prečo len my sme ešte stále Maďari  Very Happy
igor1235
igor1235
Majster

Počet príspevkov : 454
Členom fóra od : 09.05.2015

Návrat hore Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Re: Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre Adam za Pi marec 02, 2018 12:46 pm

Len aby to nebolo tak, že to čo považujeme za slovanskú DNA je vlastne maďarská DNA a tak sme vlastne všetci len inak rozprávajúci Maďari, ako to tvrdil ktorýsi uhorský poslanec už v 19 storočí :-)
Adam
Adam
Majster

Počet príspevkov : 475
Členom fóra od : 07.05.2015

https://sloveni.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Re: Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre walibuk za Pi marec 02, 2018 7:49 pm

Amin, očakávate niečo iné?

Slovenskú vedeckú obec asi poznáte a tvrdo ju kritizujete. O vzdelaných ludí hodených do jedného vreca si dnes otiera hubu akýkolvek hlupák, vydávajúci sa za objavitela utajenej Slovenskej histórie..
Amatérska verejnosť? Pár zúfalcov na nete, z nich značná časť sú nekritickí rusofili, antisemiti, obdivovatelia diktatúry, vyžívajúci sa v tom ako "Slovania" tri krát vyplienili Rím, šťastní z toho, že aj "naši" zabíjali. A keď sa na webe sclabonia objaví v diskusii echt Maďar pán Július G, tak proti jeho táraniu majitel portálu v sukni, pán Okoloidúci sa nezmôže pomaly ani na slovo a vlastenec Milanko, ktorý si sústavne otiera hubu o Čechov, tak ten mu dokonca nadšene pritaká: Július to vidí v súvislostiach a teda dobre. Korigujem ho len v maličkostiach. No hnus velebnosti. Ani by som sa nedivil, keby to s Júliusom G preberal osobne na nejakom vhodnom mieste, napríklad v saune. A následná diskusia o génoch Belu III, to je o úbohosti a nevedomosti slovenských angažujúcich sa amatérov. Odporúčam prečítať.
A tento portál? Prejde to mlčaním. Nie je o čom. Aj to je dobre.
walibuk
walibuk
Majster

Počet príspevkov : 487
Členom fóra od : 15.03.2016

Návrat hore Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Re: Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre Adam za Pi marec 02, 2018 9:08 pm

Walibuk,
najprv je potrebné si uvedomiť, že historici ani archeológovia genetiku neštudovali. Je to pre nich španielska dedina. Dejiny konštruujú na základe iných podkladov. Keď sa sformovala archeológia, historici po nej siahli s nadšením ako po novom zdroji informácií. Lenže, archeológovia zväčša netušili čo vykopali, lebo vek nálezov sa niekedy "od oka" určuje ťažko. Hľadali preto vysvetlenie v prácach historikov. Tak sa vytvoril príslovečný "začarovaný kruh". Nejakú dobu trvalo, než sa utriasol spoločný názor. A do toho príde genetika a predtým fyzikálne metódy určovania veku.Znova sa musí korigovať. A to všetko sa mieša s národnou politikou a teórie aj nálezy sa jej prispôsobujú. Španielskou dedinou sa tak stávajú celé dejiny a výsledkom je tichá dohoda a sem tam nejaké korekcie. To o tom "vlastnom hniezde" a čo sa doňho nerobí, je asi známe. Profesionál nakoniec nemá ani inú možnosť, než plávať s prúdom. A tak zatiaľ čo jedni sa donemoty biflujú a opisujú, iní zasa kritizujú. Nie je to tak, že na jednej strane je len omyl a na druhej strane pravda. Aj na tej jednej strane sú zasa namiesto antisemitov sionisti, namiesto rusofilov anglofili, obdivovatelia pseudodemokracie, vyžívajúci sa v tom ako sú Slovania neschopní a sprostí, hodní len k tomu, aby niekomu slúžili. Také mierové "blbice". Pritom nechápu, že jednych od druhých oddeľuje nielen jazyk, dejiny ,ale aj kultúra a morálka. To čo jedny považujú za naivitu, hlúposť, to je na druhej strane prejavom cnosti. Napr. dodržiavať slovo, zmluvy, zatiaľ čo tá iná strana sa honosí schopnosťou podvádzať, podrážať nohy. Sú národy kde je zvykom sa profesionálne usmievať  a sú národy, kde profesionálny úsmev sa považuje za zákernosť.  

walibuk napísal:To znamená že všetci predkovia Belu III v mužskej línii mali slovanskú R1a Y DNA.

Neznamená to. Lebo ak náhodou niekto ktoréhosi Arpádovca "zaskočil", tak tam nebola kontinuita. Na takéto tvrdenie treba poznať gény viacerých príbuzných na vertikálnej línii.

Kde je pravda? Pravda bude zrejme tam, že vnášať dnešné pohľady do minulosti je veľký omyl. Maďari, keď prišli do podunajskej kotliny, vraj, boli tvorení siedmimi kmeňmi. Neboli etnicky jednotní, hovorili rozdielnymi jazykmi. Arpádovci boli príbuzensky spriaznení s inými slovanskými kniežatmi. Okrem toho, matka je takmer vždy celkom istá, zatiaľ čo pri otcovi to neplatí. A tak sa slovanská, mužská DNA mohla dostať do arpádovského rodu aj touto cestou, bez toho, že by niekto tušil, že v nástupcovi koluje celkom cudzia krv. Alebo "darcom" mohol byť aj príslušník domáceho kmeňa, ktorý mal čisto slovanských predkov. Alebo na čele niektorého maďarského kmeňa stál čisto slovanský rod. tak ako obdobne sa s tým stretávame aj neskôr, že na čele štátu je príslušník iného etnika. Okrem toho, vtedajší ľudia "národnosti" prikladali celkom iný význam ako my dnes. Spájali sa na základe vzájomných záujmov a neriešili to, lebo naučiť sa dva tri jazyky celkom určite nebol pre nich problém. Staré jazyky mali síce bohatú gramatiku, ale slov neboli státisíce ako dnes. Takže arpádovec mohol byť geneticky "čistý Slovan" a nemusel "slovansky" vedieť ani slovo, alebo naopak hovoril dvomi tromi jazykmi ako rodnými a vôbec neriešil k akej národnosti v dnešnom slova zmysle patrí, lebo národom bolo celé spoločenstvo v ktorom žil. Nakoniec, keby vedel len maďarsky, nedorozumel by sa zrejme s väčšinou "starých Maďarov", lebo ich kmene hovorili rôznymi jazykmi. Takže možno ani maďarsky v zmysle dnešnej maďarčiny hovoriť nemusel. Ale to nie je dôležité, lebo ich dejiny boli napísané až v osemnástom a devätnástom storočí a kto prv prišiel, ten si skôr namlel múky do svojho koláča. Ostatným zostali otruby. Takže Y DNA slovanská R1a je  v tomto prípade síce zaujímavá, ale nepovedala nám v podstate nič, lebo nevieme, aký je jej pôvod. Keďže národnosť nie je vec genetiky, ale je to ideológia, ani poznanie jeho pôvodu by v podstate pre dejiny neznamenalo nič podstatné. Bolo by len ich obohatením. O tom, že sa príslušníci kmeňov miešali medzi sebou nakoniec vieme aj bez toho. Často krát to robili zámerne a niekedy v zmysle "vyššieho cieľa" aj povinne a hromadne.
Adam
Adam
Majster

Počet príspevkov : 475
Členom fóra od : 07.05.2015

https://sloveni.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Re: Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre walibuk za Pi marec 02, 2018 10:16 pm

Amin napísal:Len aby to nebolo tak, že to čo považujeme za slovanskú DNA je vlastne maďarská DNA a tak sme vlastne všetci len inak rozprávajúci Maďari, ako to tvrdil ktorýsi uhorský poslanec už v 19 storočí :-)

Primárne som odpovedal na tento Váš povzdych.

Archeogenetika je obor s ktorým pracujú historici, profesionáli aj amatéri už možno aj 10 rokov. Slováci s týmto oborom pracovať nemusia, nikto nás nenúti, ale už sa nebudeme môcť vyhovárať na Čechov, ani na Moravákov. Maďari sa už dávnejšie chopili vysvetlenia poznania svojho genetického obrazu a ich predkovia sú Skýti a Bieli Húni.

Nepriatelstvo pestované voči Nemeckým historikom, chyby minulosti prenášané na súčasnosť, tak to nám to teraz Nemci a Maďari ukázali s tou otvorenosťou, bez obáv priznali genetický pôvod Uhorského Arpádovca. Áno, aj to je cesta, spochybniť legitimitu pôvodu Belu III. a prehlásiť ho za možné dieťa nemanželského vzťahu královnej matky. Čakal by som to od nadšeného Maďara. Vzhladom k Vašej práci o Chazarskej ríši som predpokladal iný názor u Vás, ale čo už.

walibuk
walibuk
Majster

Počet príspevkov : 487
Členom fóra od : 15.03.2016

Návrat hore Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Re: Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre Adam za So marec 03, 2018 12:43 am

To nebol povzdych a dúfal som, že každý pochopí, že to nebolo myslené vážne, aj keď niekto to vážne brať môže.
Diskutujem o možnostiach, ponúkam hypotézy. To, že mali Arpádovci slovanských predkov po materskej línii je z histórie všeobecne známe. Pre Maďarov sa týmto ďalším "priznaním" preto nič nemení.
Neviem, či by "nadšený Maďar" pristúpil na konštrukciu o nemanželskom pôvode Belu III, alebo jeho predkov. myslím, že skôr nie. Ale nejaké vysvetlenie správne bude.
Adam
Adam
Majster

Počet príspevkov : 475
Členom fóra od : 07.05.2015

https://sloveni.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Re: Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre walibuk za So marec 03, 2018 12:49 am

Ja som osobne zostal prekvapený z toho, že sa jeho kostra zachovala. Korunovačný kostol v Stoličnom Belehrade Turci zrovnali do základov a myslel som že aj s hrobmi panovníkov. Zajtra si skúsim preložiť celý ten článok, rozbor DNA robili na viacerých kostrách. Skúsim inú hypotézu.
walibuk
walibuk
Majster

Počet príspevkov : 487
Členom fóra od : 15.03.2016

Návrat hore Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Re: Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre walibuk za So marec 03, 2018 11:56 am

Úžasné veci píšu o tomto objave. Székesfehervársku baziliku síce Turci zrovnali so zemou, ale v r. 1848 pri kopaní kanalizácie tam bolo objavených niekolko hrobov, kráľ Belo III s manželkou a ďalších 6 mužských a dve ženské kostry. Jedna mužská kostra vykazuje zhodnú DNA s Belom III, teda jedná sa o Arpádovca, nevedno však kto to je, vylúčili však že by to mohol byť jeho súrodenec. Ďalej sa píše: Databázové vyhľadávanie odhalilo existujúci Y-chromozomálny haplotyp, ktorý mal v porovnaní s Kingom Bélou jednorozpočtový rozdiel. Bolo to objavené v osobe žijúcej v oblasti blízkej Maďarsku. Táto súčasná mužská línia je pravdepodobne príbuzná otcovskej dynastii Árpádov. Takže Arpádovci nevymreli /pravdepodobne/, možno žije ten človek na Slovensku. To by bola sranda. V článku je však konštatované toto: Tento haplotyp bol objavený v populácii žijúcej v severnom Srbsku (Zgonjanin et al., 2017).

Maďarský súdruhovia si v článku prihrievajú svoju polievočku a googl prekladač to prezentuje takto: Počas dobívania maďarskí útočníci spolu s turecky hovoriacimi Kabarmi asimilovali avary a slovanské skupiny (Szádeczky-Kardoss 1990). Väčšina obyvateľov Karpatskej kotliny pochádza z hun-tureckej kultúrnej komunity Eurasian Steppe a bola sprevádzaná slovanskými a nemecky hovoriacimi skupinami (László 1996). Very Happy V podobnom duchu sú tam uvádzané vedecké práce z rokov 2003, 2011,2014. Pracujú ako včeličky, nezahálajú. Ešte informácia o Bazilice : Bazilika zohrávala prominentnú úlohu ako korunovačný kostol a ako hlavné pohrebisko uhorských kráľov v stredoveku. Pätnásť kráľov, niekoľko kráľovien, kniežat a princezov a duchovných a sekulárnych hodnostárov bolo pochovaných tam počas piatich storočí (Engel 1987).
Nasledujúce skutočnosti podporujú identitu kráľovských pozostatkov: (1) Antropologicky odhadovaný vek kostrových kostí bol podobný historicky zaznamenanému veku (Érdy 1853; Éry 2008). (2) Archeologické štúdie datovali hrob (koruny, krúžky, meč a kríž) do dvanásteho storočia (Kovács 1969). (3) Sarkofágy nemali vyryté nápisy. Tieto boli vyrobené až v trinástom storočí. (4) Výška mužskej kostry bola pozoruhodne vysoká. Keď tretia krížová výprava prekročila Maďarsko v roku 1189, Richard Canonicus z Londýna sa stretol s kráľom Bélou III. A poznamenal, že je mimoriadne vysoký. (5) Severské znaky mužskej kostry pravdepodobne pochádzali z predkov kráľa Rurika. Béla matka Eufrosynová a jeho otcovská prababička Predslava boli obe Rurikidy s pôvodom vikingov. (6) Rekonštrukcia tváre lebky človeka vyzerá podobne ako u kráľa Ladislava I. Keďže Ladislav I. bol kanonizovaný za vlády kráľa Bély III., Mal by byť modelom pre hermu (László 1965) , (7) Kostra žien nesie známky niekoľkých tehotenstiev. Toto pozorovanie je v súlade s tým, že kráľovná Anna z Antiochie porodila sedem detí. Všetky tieto aspekty platia len pre kráľovskú dvojicu Bélu a Annu (Szabados 2016).
Celý článok je viac menej odborné pojednanie z ktorého bežný človek nerozumie skoro nič. Pre nás je ešte dôležité to,
že zo 7 mužských kostier majú tri R1a, dve R1b, jedna J1 a jedna E1b1.
walibuk
walibuk
Majster

Počet príspevkov : 487
Členom fóra od : 15.03.2016

Návrat hore Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Re: Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre Adam za So marec 03, 2018 12:29 pm

Vieme teda viacej, ale zrejme múdrejší nie sme. Ale
Databázové vyhľadávanie odhalilo existujúci Y-chromozomálny haplotyp, ktorý mal v porovnaní s Kingom Bélou jednorozpočtový rozdiel. Bolo to objavené v osobe žijúcej v oblasti blízkej Maďarsku. Táto súčasná mužská línia je pravdepodobne príbuzná otcovskej dynastii Árpádov. Takže Arpádovci nevymreli /pravdepodobne/, možno žije ten človek na Slovensku. To by bola sranda. V článku je však konštatované toto: Tento haplotyp bol objavený v populácii žijúcej v severnom Srbsku (Zgonjanin et al., 2017).
... toto je bližšie "teórii záskoku". Ten údajný slovanský potomok Belu III v Srbsku nemusí byť vôbec jeho potomkom, môže byť len potomkom jeho (Belovho) nearpádovského otca. Akú mal oficiálnu funkciu tento hypotetický ale veľmi pravdepodobný otec, alebo ako prišiel do styku s jeho matkou je už námet skôr na román. Takže vôbec nemusí ísť o príbuzného Arpádovcov.
To je samozrejme jedna z možností. Potrebovali by sme poznať DNA všetkých jeho (Belovych) priamych predkov po otcovskej línii, aby sme zistili, v ktorej generácii k tomuto aktu prišlo. Inou možnosťou je, že už jeden z prvých Arpádovcov mal slovanskú DNA, čo by nemuselo byť vôbec prekvapujúce. Možností ako k nej mohol prísť je opäť viacej.
Adam
Adam
Majster

Počet príspevkov : 475
Členom fóra od : 07.05.2015

https://sloveni.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Re: Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre walibuk za So marec 03, 2018 2:02 pm

Maďarský historici sú extrémne schopný. DNA Belu III vyhlásili za referenčnú vzorku a tomu kto má DNA zhodnú s Belom oni dokážu vypátrať pôvod. Potom bude otázka či je to Maďar, Srbský Maďar a ešte či by sa nechcel náhodou stať králom a založiť novú vetvu Arpádovskej línie. Ďalší silný dôvod na obnovu Uhorska ?
Tento žijúci Arpádovský potom sa nedá bagatelizovať, áno, môže byť lavobočkom, ale môže byť aj z línie Arpádovcov ktorá sa nedostala k moci, taký tam boli, alebo môže ísť o potomka príslušníka rodu Pred Arpádovcami, teda ich spoločný predok mohol byť ešte v čase Chazarskej ríše. V každom prípade ma urodzený pôvod.
walibuk
walibuk
Majster

Počet príspevkov : 487
Členom fóra od : 15.03.2016

Návrat hore Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Re: Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre Adam za So marec 03, 2018 2:44 pm

Nesúhlasím, je logicky možné, že ten dnešný potomok nemá urodzený pôvod, ale že pochádza od "záskoka", ktorý mal len iné "prednosti". Samozrejme, to by až tak nikoho národne či politicky nezaujímalo.
Vidíme to v prípade Přemyslovcov a rôznych "objavov" na Morave, kde sa každý hrob miestneho pohlavára vyhlasuje za hrob nejakého Mojmírovca , potom sa porovnáva DNA s Přemyslovcami a vyvodzuje sa, že je to dôkaz o tom, že VM bola predchodcom českého štátu.
Pritom, pravdepodobnejšie je, že na Morave ako na podmanenom území nachádzame hroby miestnych okupačných šéfov, ktorý boli príbuzensky spriaznení s Přemyslovami, preto dostali takú významnú funkciu a nie s miestnym obyvateľstvom a už absolútne nie s Mojmírovcami hypoteticky uvažovanými na dnešnej Morave. Je tam však eminentný záujem zainteresovaných osôb odvodiť pôvod Přemyslovcov od Mojmíra. Pritom, ako vidíme, opak môže byť celkom dobre pravdou a je oveľa logickejší, ako želaný predpoklad vydávaný za fakt.
Adam
Adam
Majster

Počet príspevkov : 475
Členom fóra od : 07.05.2015

https://sloveni.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Re: Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre walibuk za So marec 03, 2018 4:01 pm

Nič som o Přemyslovskej DNA nenašiel.
walibuk
walibuk
Majster

Počet príspevkov : 487
Členom fóra od : 15.03.2016

Návrat hore Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Re: Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre Adam za So marec 03, 2018 4:29 pm

Pohľadám, až budem mať čas.
Adam
Adam
Majster

Počet príspevkov : 475
Členom fóra od : 07.05.2015

https://sloveni.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Re: Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre Adam za Ne marec 04, 2018 11:29 am

Amin napísal:Pohľadám, až budem mať čas.


Čas nie je, ale dá sa dopátrať k niečomu cez diskusie a rôzne netové stránky :
http://www.e-stredovek.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=1866&start=20
https://handl.blog.respekt.cz/premyslovci-a-genetika/
http://www.rozhlas.cz/leonardo/veda/_zprava/362804
http://www.pohrebiste.cz/stranky/archiv/monitor/2010/100802.htm
http://dna.com.cz/files/file/Prezentace%20na%20TK.pdf
atď. V odkazoch sa možno nájde odkaz na nejaký seriózny zdroj.
Tak kto má chuť a čas môže prípadne skúsiť to zosumarizovať a vložiť novú tému.
Adam
Adam
Majster

Počet príspevkov : 475
Členom fóra od : 07.05.2015

https://sloveni.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Re: Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre walibuk za Ne marec 04, 2018 11:39 am

Nehovorím že sledujem kde sa čo šustne ako ostriež, ale zverejnenie DNA Přemyslovcov by mi neušlo. Z toho čo sa dá zistiť, jedná sa o súkromný projekt českého genetika a majitela komerčnej spoločnosti. Je to podla mňa reklamný ťah, ktorý má dostať do pozornosti verejnosti podnikanie majitela firmy, na druhej strane je to preňho istotne extrémna finančná záťaž, teraz už aj profesionálna výzva a možno to chce aj kus vlastenectva. Osobne mu prajem a teším sa na výsledok, nech bude hocijaký.
walibuk
walibuk
Majster

Počet príspevkov : 487
Členom fóra od : 15.03.2016

Návrat hore Goto down

Arpádovci boli Slovania Empty Re: Arpádovci boli Slovania

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.