Slovensko a Sloveni
Prezerať časť fóra môžete dočasne aj bez registrácie.

BEZ REGISTRÁCIE NEVIDÍTE VŠETKY PRÍSPEVKY ANI CELÚ DISKUSIU

REGISTRÁCIA NOVÝCH ČLENOV JE OBNOVENÁ

Ak máte problém s registráciou, môžete sa prihlásiť cez Facebook - kliknite na TOPIC´IT

Najnovšia diskusia

Svuentiepolco Rex Sclavorum et Hungarorum, teda Kráľ Starých Slovákov a Maďarov.

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down

Svuentiepolco Rex Sclavorum et Hungarorum, teda Kráľ Starých Slovákov a Maďarov.  Empty Svuentiepolco Rex Sclavorum et Hungarorum, teda Kráľ Starých Slovákov a Maďarov.

Odoslať pre Ivan za St apríl 01, 2020 10:44 am

Svuentiepolco Rex Sclavorum et Hungarorum, teda Kráľ Starých Slovákov a Maďarov.  Svatop11

Arabské správy z desiateho storočia dokladujú, že na území Čiech Slovania v tej dobe platili plátnom – odtiaľ slovo platiť. Malé plátenné kúsky slúžili ako prvé bankovky. Slovania predbehli moderný finančný svet minimálne o celé jedno milénium. Používali naši predkovia aj mince? Doteraz sa myslelo, že sa používali iba hrivny.

Mince sa na území Slovenska razili pred Slovanmi, napr. keltské biateky, ale razili sa aj tesne po Svätoplukovej vláde, preto nie je najmenší dôvod pochybovať o tom, že boli razené aj za kráľa Svätopluka, hoci sa nikdy nenašla žiadna minca – až doteraz.
Unikátna minca

Nedávno ma ako odborníčku na slovenský stredovek kontaktoval americký archeológ pôsobiaci na východnom Slovensku, prof. James Williams. Pri tejto príležitosti som sa dopočula o unikátnom objave zlatej mince, ktorá sa našla pri exhumácii hrobu istého biskupa Emerána pod kostolom sv. Michala archanjela v Michalovciach, na ktorej bol nápis Svuentiepolco Rex Sclavorum et Hungarorum, teda Kráľ Starých Slovákov a Maďarov.
Čítajte https://sclabonia.sk/2020/04/unikatny-objav-zo-zemplyna-nasli-sa-kupele-modla-archanjela-michaela-aj-svatoplukova-minca/

Ivan

Počet príspevkov : 2
Členom fóra od : 29.02.2016

Návrat hore Goto down

Svuentiepolco Rex Sclavorum et Hungarorum, teda Kráľ Starých Slovákov a Maďarov.  Empty Re: Svuentiepolco Rex Sclavorum et Hungarorum, teda Kráľ Starých Slovákov a Maďarov.

Odoslať pre ifuri za St apríl 01, 2020 7:51 pm

To bolo dobré B;-)===

ifuri

Počet príspevkov : 7
Členom fóra od : 03.08.2018

Návrat hore Goto down

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.