Slovensko a Sloveni
Prezerať časť fóra môžete dočasne aj bez registrácie.

BEZ REGISTRÁCIE NEVIDÍTE VŠETKY PRÍSPEVKY ANI CELÚ DISKUSIU

REGISTRÁCIA NOVÝCH ČLENOV JE OBNOVENÁ

Ak máte problém s registráciou, môžete sa prihlásiť cez Facebook - kliknite na TOPIC´ITJoin the forum, it's quick and easy

Slovensko a Sloveni
Prezerať časť fóra môžete dočasne aj bez registrácie.

BEZ REGISTRÁCIE NEVIDÍTE VŠETKY PRÍSPEVKY ANI CELÚ DISKUSIU

REGISTRÁCIA NOVÝCH ČLENOV JE OBNOVENÁ

Ak máte problém s registráciou, môžete sa prihlásiť cez Facebook - kliknite na TOPIC´IT

Slovensko a Sloveni
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Najnovšia diskusia
» Najnovšie archeologické výskumy na Slovensku
Pôvod človeka - Stránka 2 EmptyPi marec 22, 2024 7:27 pm pre igor1235

» Pôvod Slovanov
Pôvod človeka - Stránka 2 EmptyUt marec 12, 2024 3:42 pm pre igor1235

» Pôvod človeka
Pôvod človeka - Stránka 2 EmptyUt marec 12, 2024 3:38 pm pre igor1235

» Koľko rokov má Slovensko?
Pôvod človeka - Stránka 2 EmptyUt január 16, 2024 2:24 pm pre igor1235

» Uhorský zákonník Tripartitum
Pôvod človeka - Stránka 2 EmptyŠt december 28, 2023 4:28 pm pre igor1235

» Vandali, Vindi, Veneti, Vinduli, Suebi, Suavi, Kvádi, Markomani
Pôvod človeka - Stránka 2 EmptyPo december 25, 2023 2:28 pm pre igor1235

» Metodov hrob
Pôvod človeka - Stránka 2 EmptyNe november 26, 2023 1:36 pm pre igor1235

» MAPY STARÉHO SLOVENSKA
Pôvod človeka - Stránka 2 EmptySt november 15, 2023 6:09 pm pre igor1235

» Ako sa tvorí história
Pôvod človeka - Stránka 2 EmptyPi september 15, 2023 9:21 am pre igor1235

» História a politika
Pôvod človeka - Stránka 2 EmptySt september 13, 2023 10:22 am pre igor1235

» Slovensko, Slováci - štátnosť, štátotvorný národ
Pôvod človeka - Stránka 2 EmptyŠt jún 15, 2023 3:27 pm pre igor1235

» Dejiny Veľkej Moravy – hanba slovenskej historológie, časť III.
Pôvod človeka - Stránka 2 EmptyUt máj 02, 2023 8:36 pm pre igor1235


Pôvod človeka

{STRÁNKOVANIE}

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down

Pôvod človeka - Stránka 2 Empty Pôvod človeka

Odoslať pre walibuk St máj 10, 2017 10:45 pm

First topic message reminder :

Amin, samozrejme že teória "von z Afriky" je len teória, ale podporená genetickým výskumom a tomu sa veriť dá. Preto je nevyhnutné spochybňovať genetický výskum, ak sa má druhá teória uplatniť. Pán Timura opomenul spomenúť tretiu teóriu, vo svete najrozšírenejšiu a to stvorenie človeka bohom. Stretol som sa z hlboko veriacim vzdelaným katolíkom a ten nemal problém prijať evolučnú teóriu, uznať že popri Homo Erectus sa vyvinul človek Heidelberský, predok moderného človeka a Neandertálskeho človeka, ale je zároveň presvedčený, že Homo Heidelbergenzis je ten primát ktorému boh vdýchol život, teda Ducha. Treba priznať, že vznik moderného človeka je pre nás ťažko pochopitelný a ťažko si dokážeme predstaviť desať tisícročia postupných premien, vývoja adaptácií a hladáme prechod medzi posledným vývojovým článkom, človekom Heidelberským a Homo Sapiens, neuvedomujeme si však, že ten prechod je práve sám Homo Sapiens, a my dnes sme Homo Sapiens Sapiens.

Či čierny vybledol, alebo biely očernel je tiež len zjednodušené videnie, podobné biblickému videniu, kde boh uplácal človeka z hliny. Výskum mitochondrialnej DNA a aj Y DNA  nás doviedol k najstaršej ludskej skupine ktorá prežila a to sú Sánovia v Afrike, inak volaní aj Bušmeni. Tí nie sú ani čierni, ani bieli a ich farba kože má svoje opodstatnenie, sinoististická očná ryha, teda šikmé oči majú tiež svoj význam a ja osobne nemám žiadny problém s tým, že môj pra pra mohol vyzerať nejak takto.

Či človek Heidelberský vznikol v Afrike vlastným vývojom, alebo z človeka vzpriameného / Erectus/ ktorý prišiel spätne z Euroázie do Afriky nepovažujem za tak dôležité, pretože Homo Sapiens nevznikol priamo z Homo Erectus, ale až z Homo Heidelbergenzis, ktorý mimochodom žil okrem Afriky aj v celej Európe. Počas celého vývoja Hominidov žilo súčasne po svete vždy niekolko vývojových druhov, ktoré sa navzájom prelínali a desaťtisíce rokov žili ako súputníci na Zemi a tak to bolo aj s Homo Erectus, pri ktorom vnímame mierne odlišný Kaukazký typ, Jáwsky a Čínsky, Homo Erectus Ergaster a najnovšie aj Denisovana.  V Európe, či na pomedzí Európy, Ázie a Afriky sa z Heidelberského človeka  vyvinul Neandertálec, o ktorom dnes nepochybujeme že človekom bol a v Afrike sa z neho vyvinul Homo Sapiens, predchodca súčasného Homo Sapiens Sapiens. Či Európania a ich predkovia sú bieli po Neandertálcoch , alebo sa logicky  adaptovali  farbou pokožky na klimatické podmienky z Afrického tmavšieho Homo Sapiens je taktiež predmetom skúmania, úvah a teórií. Tie by nás však nemali zvádzať k primitívnemu rasizmu, ale skôr k obdivu na ludskou adaptabilitou. Ja osobne stojím v nemom úžase nad vývojom človeka.
walibuk
walibuk
Majster

Počet príspevkov : 489
Členom fóra od : 15.03.2016

Návrat hore Goto down


Pôvod človeka - Stránka 2 Empty Re: Pôvod človeka

Odoslať pre walibuk So jún 10, 2017 12:16 pm

Mitochondrie sú baktérie z čias vzniku života na zemi a po celý čas boli prítomné pri vzniku človeka, nachádzajú sa v bunkách a zabezpečujú výživu buniek. Ich DNA nie je totožná s ludskou DNA ktorá prenáša dedičné informácie. To že mt DNA majú aj rastliny som nevedel, ale nie je to udivujúce, pretože prenos dedičných informácií je aj pri rastlinách nejako zabezpečený. Nie som biolog, ani botanik, prečítal som si to.

Keď opice z nejakých dôvodov opustili prales, teda raj a začali žiť v otvorených stepiach, museli si nájsť iný zdroj obživy. Mohli spásať tráva a asi to aj skúsili, pokus však nebol úspešný a skončili nakoniec pri vyrývaní a konzumovaní koreňov ako zásobární enrrgie rastlín. Stoličky hominidov sú až troj násobne väčšie ako šimpanza a čeluste sú tiež omnoho mohutnejšie. Hominidi žuli teda omnoho viac ako opice v pralese, ale túžba po konzumácii mäsa im zostala rovnaká ako opiciam, predchodcom šimpanza. Tá túžba po mäse sa však zachovala aj u šimpanzov. V tom čase predchodcovia človeka a predchodcovia prasiat boli už zásadným spôsobom odlišní. Mali však spoločnú potravinovú bázu a zažívací trakt a iné vnútorné orgány svine sa diametrálne odlišujú od iných bylinožravcov a najpodobnejšie sú človeku, pretože konzumácia stravy ovplyvňovali vývin druhov. Spôsob získavania stravy tiež, ale v tom čase už boli kocky vrhnuté, prasaťu sa zdokonalovali iné časti tela ako primátom.

To že vedci skrížili človeka s prasaťom je zrejme nepresne podaná informácia. Istotne to nie je tak, že vajíčko prasnice oplodnili spermiou muža. Myslím, že do embria, či kancom oplodneného vajíčka prasnice vložili ludské bunky, ktoré organizmus neodvrhol. Myslím že sa tým sleduje lepšia schopnosť transplantácie orgánov prasaťa človeku, alebo aj iné medicínske technológie, ktoré sú v mnohých štátoch sveta zakázané. Napr. na Kube sú však povolené, vznikla tam skupina špičkových vedcov ktorý si osvojili, vynašli  postupy ktorými získavajú produkty s placenty /ludskej/, v iných častiach sveta nedostupné. Takže omladzovanie superboháčov, tzv. elixír mladosti vraj už existuje, viem o tom málo, skoro nič.

walibuk
Majster

Počet príspevkov : 489
Členom fóra od : 15.03.2016

Návrat hore Goto down

Pôvod človeka - Stránka 2 Empty Re : Pôvod človeka

Odoslať pre igor1235 Ut jún 20, 2017 3:25 pm

https://aktualne.atlas.sk/udalosti/spektrum/prelomovy-vedecky-objav-nasli-pozostatky-cloveka-stare-statisice-rokov.html

Vedci v Maroku našli fosílie človeka (Homo sapiens) staré 300-tisíc rokov. Sú tak o 100-tisíc rokov staršie než doteraz známe najstaršie kosti, ktoré boli nájdené.

igor1235
Majster

Počet príspevkov : 524
Členom fóra od : 09.05.2015

Návrat hore Goto down

Pôvod človeka - Stránka 2 Empty Re : Pôvod človeka

Odoslať pre igor1235 Po október 23, 2017 12:40 pm

https://aktualne.centrum.sk/zahranicie/europa/bude-prepisovat-historia-ludstva-objavili-pozostatky-zrejme-najstarsieho-cloveka.html

K prepísaniu histórie ľudstva by mohol prispieť archeologický nález. V starom koryte rieky Rýn pri meste Eppelsheim na západe Nemecka, našli zuby hominida. Nálezy sa líšia od všetkých doteraz nájdených v Európe aj v Ázii. Sú podobné skôr pozostatkom najstarších praľudí Ardi a Lucy objaveným na africkom kontinente. Zuby objavené v Nemecku sú ale o päť miliónov rokov staršie.

Pôvod človeka - Stránka 2 30654810

„Nechcem to príliš dramatizovať, ale povedal by som hypotézu, že po dnešku budeme musieť začať prepisovať históriu ľudstva,“ povedal Michael Ebling, starosta Mohuče, kde v stredu v múzeu predstavili nájdený objav.

igor1235
Majster

Počet príspevkov : 524
Členom fóra od : 09.05.2015

Návrat hore Goto down

Pôvod človeka - Stránka 2 Empty Re : Pôvod človeka

Odoslať pre igor1235 Ut január 02, 2018 3:35 pm

systém migrácie " Von z Afriky " :

Pôvod človeka - Stránka 2 Images12

igor1235
Majster

Počet príspevkov : 524
Členom fóra od : 09.05.2015

Návrat hore Goto down

Pôvod človeka - Stránka 2 Empty Re: Pôvod človeka

Odoslať pre Administrator A Ut január 02, 2018 3:47 pm

igor1235 napísal:systém migrácie " Von z Afriky " :

Pôvod človeka - Stránka 2 Images12


Takže to prepíšeme a zasa to bude platiť, než sa niekde niečo nájde iné. Svätá pravda už nebude pravdou, ale napraveným omylom vedy. Bolo by zaujímavé zrátať, koľko študentov vyhodili "vedci" zo školy, lebo si dovolili zapochybovať o VONAFRIKE.

Inak, to je v poriadku, nový objav, nová teória. Nie je v poriadku, ak sa k tým terajším teóriam staviame ako k dogmám.

Administrator A
Majster

Počet príspevkov : 479
Členom fóra od : 07.05.2015

https://sloveni.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Pôvod človeka - Stránka 2 Empty Re : Pôvod človeka

Odoslať pre igor1235 Ut január 02, 2018 5:27 pm

Nie všetci archeológovia zo začiatku 20. storočia zdieľali názor že Grimaldi bol predok Afričanov. Sir Arthur Keith poukázal na to, že zatiaľ čo muž Grimaldi jasne ukázal "negroidné" rysy, no mal aj európske. Dospel k záveru, že človek Grimaldi pravdepodobne mal rysy, podobne ako tí, ktorí sú dnes nažive, ktorí nepatria do rasových stereotypov Európanov, Afričanov alebo Ázijčanov. Navrhol, že Grimaldi - človek mohol nájsť cestu do Európy cez pozemný most z Afriky, cez Gibraltársky prieliv a cestou z Alžírska cez Sicíliu  v neskorom paleolite. Neskoršie diela ukázali, že žiadny z nich nebol v tom čase priechodný, hoci Bosporský prieliv by bol suchý.  Iné naznačili, že ľudia Grimaldiho mohli byť spriaznení s tzv. Bushmenmi
Moderné vedomosti o genetickej histórii Európy ukazujú, že európsky kontinent bol osídlený etnickými skupinami v niekoľkých vlnách. Je veľmi pravdepodobné, že sa to stalo aj v počiatočnej fáze moderného ľudského osídľovania v Európe a že najstaršia populárna história Európy môže byť zložitejšia, ako tradične predpokladá samotná paleontológia. Ako napr. horeuvedené vykopávky v starom koryte rieky Rýn pri meste Eppelsheim na západe Nemecka.

igor1235
Majster

Počet príspevkov : 524
Členom fóra od : 09.05.2015

Návrat hore Goto down

Pôvod človeka - Stránka 2 Empty Re : Pôvod človeka

Odoslať pre igor1235 Pi január 26, 2018 8:47 pm

Pôvod človeka - Stránka 2 25226710

.https://tech.sme.sk/c/20747200/predkovia-ludi-odisli-z-afriky-omnoho-skor-naznacuje-objav-v-izraeli.html?ref=trz

igor1235
Majster

Počet príspevkov : 524
Členom fóra od : 09.05.2015

Návrat hore Goto down

Pôvod človeka - Stránka 2 Empty Re : Pôvod človeka

Odoslať pre igor1235 St apríl 10, 2019 8:57 pm

K Homo sapiens pribudol nový druh človeka : Homo luzonenzis
v doleuvedenom článku je aj informácia, ako strava spôsobila to, že ľudia nevedeli vysloviť dve spoluhlásky  ... čo by vysvetľovalo aj vyslovovanie mäkkého  znaku pri slove SlovЬeni nie ako Slovieni ale Sloveni
https://tech.sme.sk/c/22096028/objavili-novy-druh-cloveka-homo-luzonensis-clovek-luzonsky.html
https://tech.sme.sk/c/22075638/dieta-zmenila-nasu-rec-kedysi-ludia-nevedeli-vyslovit-dve-spoluhlasky.html?ref=av-left
Pôvod človeka - Stránka 2 41320710
Pôvod človeka - Stránka 2 41320610
Pôvod človeka - Stránka 2 40861810

Veľmi zaujímavý bol tiež nález najstaršej, takmer kompletne lebky predchodcu človeka. Patrila australopitekovi anamensis, ktorý žil pred 3,8 miliónmi rokov.
https://tech.sme.sk/c/22282313/videli-sme-ciernu-dieru-objavy-a-udalosti-vo-vede-v-roku-2019.html

alebo : stopy staré 3,7 milióna rokov, našli ich v minulom storočí na nálezisku Laetoli v Tanzánii.

Čítajte viac: https://tech.sme.sk/c/22795647/zahadne-stopy-z-tanzanie-mohli-patrit-predchodcovi-cloveka.html
Pôvod človeka - Stránka 2 74991810

podľa autorov nového výskumu sa tieto stopy na seba neponášajú. Preto podľa nich päť odtlačkov spravil zatiaľ neidentifikovaný príbuzný človeka.

https://tech.sme.sk/c/22795647/zahadne-stopy-z-tanzanie-mohli-patrit-predchodcovi-cloveka.html


Naposledy upravil igor1235 dňa Ne december 05, 2021 10:33 am, celkom upravené 2 krát.

igor1235
Majster

Počet príspevkov : 524
Členom fóra od : 09.05.2015

Návrat hore Goto down

Pôvod človeka - Stránka 2 Empty Re : Pôvod človeka

Odoslať pre igor1235 Št júl 11, 2019 10:44 am

Afrika zrejme liaheň moderných ľudí a nové názvy fosílií ... Paleontológom sa teraz zrejme podarilo nájsť zatiaľ najstarší známy dôkaz o odchode ľudí z Afriky. A posunuli tak migráciu našich prapredkov omnoho hlbšie do minulosti ...
Pôvod človeka - Stránka 2 43682010

https://tech.sme.sk/c/22164758/odhalili-najstarsiu-fosiliu-moderneho-cloveka-mimo-afriky-co-sa-stalo-s-davnou-populaciou.html
Vek fosílie vedci odhadli na najmenej 210-tisíc rokov a v štúdii tvrdia, že Apidima 1 patrila príslušníkovi druhu Homo sapiens ...
Miesto nálezu v Grécku z nej robí najstarší zvyšok moderných ľudí v Eurázii. Nález je dokonca o 160-tisíc rokov starší ako doteraz najstaršia známa fosília moderného človeka v Európe.
igor1235
igor1235
Majster

Počet príspevkov : 524
Členom fóra od : 09.05.2015

Návrat hore Goto down

Pôvod človeka - Stránka 2 Empty Re : Pôvod človeka

Odoslať pre igor1235 St október 30, 2019 9:48 am

Zaujímavá informácia. Vedci zmapovali DNA a zistili, kde pred 200 000 rokmi žili naši predkovia. Odkiaľ sa po svete rozšírili moderní ľudia ?

Pôvod človeka - Stránka 2 Mvrrr011

https://www.cas.sk/clanok/903363/vedci-zmapovali-dna-zistili-kde-pred-200-000-rokmi-zili-nasi-predkovia-odkial-sa-po-svete-rozsirili-moderni-ludia/
igor1235
igor1235
Majster

Počet príspevkov : 524
Členom fóra od : 09.05.2015

Návrat hore Goto down

Pôvod človeka - Stránka 2 Empty Re: Pôvod človeka

Odoslať pre Administrator A Ut november 19, 2019 7:50 pm

Administrator A
Administrator A
Majster

Počet príspevkov : 479
Členom fóra od : 07.05.2015

https://sloveni.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Pôvod človeka - Stránka 2 Empty Re : Pôvod človeka

Odoslať pre igor1235 Ut marec 12, 2024 3:38 pm

Pôvod človeka - Stránka 2 Garba-10

Všetci pochádzame z Afriky, o tom niet sporu. Ďalej je to však zložitejšie. Kedy ľudia osídlili ďalšie kontinenty, kadiaľ postupovali a koľkokrát sa migrácia opakovala?
Medzinárodný tím vedený českými vedcami vďaka objavu na západnej Ukrajine prispel dôležitým dielom k poznaniu pradávnej minulosti.
Archeologická lokalita Korolevo leží pri rovnomennom mestečku na juhozápade Ukrajiny. V období medzi svetovými vojnami sa úradne nazývalo Královo nad Tisou, čo prezrádza dve veci: patrilo k československej Podkarpatskej Rusi a leží na brehu významnej rieky, prítoku Dunaja.
https://dennikn.sk/3875849/prelomovy-objav-ceskych-vedcov-na-ukrajine-ludia-prisli-do-europy-uz-pred-14-miliona-rokov/?ref=tit
igor1235
igor1235
Majster

Počet príspevkov : 524
Členom fóra od : 09.05.2015

Návrat hore Goto down

Pôvod človeka - Stránka 2 Empty Re: Pôvod človeka

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.